Iнформация

Загальна інформація

Газ в Україні
Вперше в Україні з природним газом зіткнулися при бурінні і експлуатації нафтових свердловин на Бориславському нафтовому родовищі. Газова промисловість розвивалася не тільки на півдні і в подальшому на заході а й на сході України. Тут її розвиток було пов'язано, як і в інших європейських країнах, з використанням коксового газу підземної газифікації вугілля. У 30-ті роки ХХ ст. в Донецькому вугільному басейні були побудовані перші газопроводи невеликої довжини, зокрема від Рудченковского коксохімічного заводу до Металургійному заводу в Донецьку.
Розвиток виробництва і видобутку
На даному етапі розвитку виробництва і видобутку газу в Україні, маємо такі показники: в 2019 році в Україні було видобуто 20,7 млрд куб. м газу.
Зараз
Газ і продукти його переробки мають величезне значення сьогодні для функціонування економіки та життя населення і матимуть ще більше значення в перспективі. Природний газ широко використовується як паливо на теплоелектроцентралях, які б виробляли електричну і теплову енергію для великих міст, у виробництві будівельних матеріалів, комунально-побутовому господарстві, споживається в металургійній, цементній та хімічної промисловості.
30-і роки, XX ст.
2019 рік
2020 рік